Začátky Hoshinovy terapie

Tomezo HoshinoTomezo Hoshino se narodil roku 1910 v Atsugui v Japonsku jako další v dlouhé řadě akupunkturních terapeutů. Když mu bylo 16 let, způsobil si cestou do práce na motorce téměř fatální úraz hlavy, po kterém na dva roky oslepl. Během té doby se přihlásil na Školu masáží Hama pro slepce (Hama Massage School) a naučil se číst Braillovo písmo. Právě v této době si rozvinul v rukách výrazný smysl pro hmat, který se později stal základem Hoshinovy terapeutické metody. Zrak se mu nakonec vrátil, ale zůstaly mu nesnesitelné migrénovité bolesti hlavy. Hledal řešení u všech možných lékařů, pomocí různých léků a způsobů léčby, ale přinejlepším dosáhl jen dočasné úlevy. Nakonec potkal v Japonsku akupunkturistu, který ho naučil, jak masírovat jisté akupresurní body na hlavě a krku a tím si bolesti hlavy vyléčil. Akupunkturista zmínil, že má Tomezo nadané ruce, a povzbudil ho, aby pokračoval ve studiu akupresurní medicíny. Hoshino se přihlásil na Tokijskou školu akupunktury (Tokyo School of Acupuncture), kterou dokončil roku 1939.

Při léčení burzitidy ramene a zánětu šlachy na předloktí, které se u něj vyvinuly, byl Tomezo Hoshino frustrovaný z rozporuplných výsledků léčby a z předsudků vůči tradiční orientální medicíně. Chtěl zjistit, proč to jednou funguje a jindy ne. Rozhodl se vytvořit novou metodu, která by byla předvídatelná, jednoznačná a přinášela výsledky. Odešel do hor a zavázal se, že, nesejde, dokud nepřijde na principy akupresury. Dva měsíce pracoval sám na sobě a nakonec zjistil, jak si vyléčit burzitidu i zánět šlachy. Díky výraznému smyslu pro hmat, který získal, když byl slepý, při čtení Braillova písma a praxi akupresurní masáže, byl schopný zkombinovat moudrost akupunkturní meridiánové nauky s přesností západní anatomie a kineziologie. Vypozoroval, že tajemství léčivé síly v akupresuře spočívá v přesné stimulaci správné kombinace jistých tlakových bodů v přiměřené dávce, hloubce a trvání. Nazýval to „matematická přesnost“. S tímto objevem v ruce sestoupil z hor a tak vznikla Hoshinova terapie. Nic nepředčí ruce, říkával Hoshino po zbytek svého života. Byl přesvědčený, že na vyhodnocení a přesné označení polohy měkkých tkání, kloubů, zánětů nervů a poškozených funkcí neexistuje žádný lepší nástroj než citlivá, dobře vycvičená a klinicky zkušená ruka. Proto aby si všichni Hoshinovi studenti rozvinuli citlivý dotek, museli nacvičovat se zavázanýma očima. „Ať se ruce stanou vašima očima,“ říkával. Ovládnout Hoshinovu terapii a získat zkušenost potřebnou k dosažení jeho úrovně dokonalosti a účinnosti zabere nejméně 10 let každodenní klinické praxe se všemi možnými případy, s klienty všech věků a stádií nemoci.

Hoshino se přistěhoval do Buenos Aires v Argentině, kde se díky účinnosti své metody stal neobyčejně úspěšným a proslulým. Léčil mnoho slavných osobností své generace, např. první dámu Argentiny Evitu Perónovou, vévodu a vévodkyni z Windsoru, takové herce jako Gary Coopera, Tyrone Powerse a Marlene Dietrichovou, polskoamerického klavírního virtuoza Arthura Rubinsteina, jehož kariéra téměř skončila díky artritidě v rukách. Profesor Hoshino na něm pracoval dva měsíce, naučil ho, jak ruce a prsty protahovat a Arthur pokračoval v hraní na klavír do konce svého života.

Profesor Hoshino zřídil institut pro svoji terapii, která byla roku 1986 oficiálně uznaná Argentinskou asociací kineziologie (Argentina Association of Kineziology) jako schválená léčebná metoda. R. 1969 Hoshino otevřel Institut pro léčbu artritidy a přidružených potíží (Institute for treatment of arthritis and allied disorders) v Deerfield Beach na Floridě. Zde začal cvičit v Hoshinově metodě studenty a zaznamenal pod dohledem floridské nemocnice Doctors Hospital in Plantation stovky úspěšně vyléčených případů artrózy a osteoartritidy.

Roku 1973 byla založena na Floridě Klinika Hoshinovy terapie v Miami (Hoshino Therapy Clinic of Miami, www.hoshinotherapy.org) s jeho dvěma předními žáky Bodhi F. Kocicou a Richardem Zukowskim a s podporou Dr. Charlese Kalstonea a Dr. Jamese Stuzina. Tato klinika fungovala přes 35 let jako rodinný podnik a dosud ji vedou ředitel Bodhi Kocica, jeho žena a akupunkturní lékařka Dashi Chu Kocicová a jejich syn Patrick Kocica. Bodhi Kocica se školil pod vedením profesora Hoshina přes 20 let, jeho syn Patrick studoval Hoshinovu metodu prakticky od té doby, kdy začal chodit. Tomezo Hoshino zemřel roku 2000 ve věku 91 let, ale jeho odkaz pokračuje ve třetí generaci terapeutů Hoshinovy metody, které školili Bodhi a Patrick Kocica, např. Janet Harazdová, Jennifer Rocheová a Susanna Vasquezová.

007  003 004  006

Jak probíhá Hoshinova terapie

Podobně jako otisky prstů ani dvě těla nejsou zcela stejná a proto se musí případ každého klienta posuzovat individuálně dle věku, váhy, pohlaví, genetiky, předcházejících zranění, lékařské anamnézy a životního stylu. Nejprve podstoupíte 45 minutový test 270 tlakových bodů, při kterém prozkoumáme vaše tělo od hlavy k patě, překontrolujeme hlavní svalové skupiny, šlachy, vazy, rozsah pohybu kloubů a průchody v páteřním a nervovém systému pro případná ložiska zánětu, artritidy, zánětu šlach a jiných druhů nemocí a poruch. To nám poskytne trojrozměrnou anatomickou mapu částí těla, jejichž funkčnost byla postižena potřebením, ztuhnutím, nevyrovnaností a dalšími způsoby nesprávného držení těla a opakovanými příznaky stresu. Pak můžeme začít přesně určovat pravé příčiny a původ bolesti a vytvořit na míru přizpůsobený plán léčby pro specifické potřeby, který zahrnuje určitá cvičení, protahování a posilování a zdraví prospěšné změny životního stylu. Při symetrickém a vyrovnaném držení těla nevzniká biomechanické napětí a tlak na svalový a kosterní systém. Krevní oběh je volný, rozvádí živiny do tkání a vylučuje odpad. Cítíme se v pohodě fyzicky i psychicky, nic nás nebolí a rychle se dostaneme z únavy nebo zranění. Postupem času můžeme o původní anatomický a fyziologický stav zdraví a rovnováhy přijít následkem zranění, navyklým držením těla a vlivem stárnutí. U některých osob jsou problémy genetické, což znamená, že člověk se narodí se zděděnou dispozicí např. ke skolióze, což jej činí náchylným k předčasnému onemocnění. U většiny z nás ale svaly, šlachy a svaly ztuhly, což omezuje naši odolnost, ohebnost a síly a vede k osteoartritidě, artróze, vyklenutí nebo vyhřeznutí plotének, natržení svalu nebo šlachy, utlačení nervu a posléze k bolesti. Cílem Hoshinovy terapie je obnovit vitalitu a pohyblivost svalů, šlach a kloubů a srovnat zakřivení páteře do své původní a nejvhodnější pozice a navrátit tělu optimální funkčnost, rovnováhu a biomechanickou symetrii. Hoshinova terapie není jako jiné tradiční nebo konvenčí léčby. Neděláme si nárok na vyléčení nemoci. Hoshinova terapie je „vědecká metoda zdravého rozumu“ zabývající se uspořádáním a funkcí biomechanického zdraví. Když je tělo aktivní a zdravé, obnovuje se a uzdravuje z nemocí a zranění rychle a úplně. Naopak jsme-li v oslabeném stavu, nemoci a zranění se stávají chronickými a způsobují vážnější stavy a vedou k dalším potížím, což nakonec přemůže přirozený léčivý potenciál těla. Prostřednictvím Hoshinovy terapie vám pomůžeme najít opravdové řešení vašich bolestí a umožníme vašemu tělu, aby se samo přirozeně uzdravilo.

Naše služby

Naše služby je možné využívat pouze na naší adrese, kde jsme všem k dispozici od pondělí do pátku, po předchozí objednávce. Zároveň je možné zakoupit dárkový poukaz, jako vhodný dárek pro Vaše nejbližší.

Cílem Hoshino terapie je obnovit vitalitu a pohyblivost svalů, šlach a kloubů a srovnat zakřivení páteře do své původní a nejhodnější pozice a tím navrátit tělu optimální funkčnost, rovnováhu a biomechanickou symetrii. Prostřednictvím Hoshino terapie Vám pomůžeme najít opravdové řešení, jak se zbavit bolesti a umožníme Vašemu tělu, aby se samo přirozeně uzdravilo.

Patrick F. Kočica je mistrem akupresury a jediným certifikovaným terapeutem Hoshinovy metody v Evropě. Během více než dvanácti let praxe na Hoshinově klinice v Miami získal zkušenosti s profesionálními sportovci, sportovními zraněními a klienty všech věků v léčbě akutní i chronické bolesti.

Hoshino terapie se specializuje na léčbu

 • akutních i chronických sportovních zranění
 • vyhřezlých plotýnek a bolesti ve spodní části zad
 • dysfunkce sakroiliakálního kloubu
 • rotátorové manžety ramene
 • temporomandibulárního kloubu, migrény
 • syndromu karpálního tunelu, bolestí ruky a zápěstí
 • zranění z opakovaného napětí, tenisového lokte
 • menisku, ACL, kolena
 • zánětu plantární fascie, ploché nohy
 • osteoartritidy
 • pooperační a poúrazová rehabilitace
 
Hoshino terapie zlepší váš sportovní výkon!

Reference

Alonzo Harding Mourning (vítěz NBA a držitel mnoha individuálních ocenění)

Hoshino Therapy has been very helpful in my physical recovery during my battle with glomerulosclerosis. It has had a positive impact on my body, as well as my mind, and has improved my flexibility and circulation! I recommend that everyone who is physically active to use Hoshino Therapy to create balance in their lives.

 

Petra Malá

O velikonocích 2011 jsem utrpěla při ošklivém pádu několik odřenin a modřin. Bohužel z některých modřin se později staly zranění, zvláště pak v oblasti zad a ramen. Bolest se zhoršovala a tak jsem navštívila Patricka. Po několika návštěvách se mi většina zranění vyléčila, ale jedno místo bylo stále velmi citlivé a bolavé. Bylo to moje levé rameno. Po každé návštěvě bolest ustoupila, ale po několika dnech se zase objevila. Při jedné z dalších návštěv Patrick došel k závěru, že v rameni musí být utržený sval, jinak by terapie už dávno zabrala. Doporučil mi tedy navštívit lékaře a požádat o vyšetření pomocí magnetické resonance (MRI). Bohužel ale doktor mi hned na první návštěvě diagnostikoval tzv. „impeachment“ mezi ramenní jamkou a úponem a dal mi obstřiky kortikoidy. Dále mi předepsal 2 měsíce rehabilitace, kterou jsem celou absolvovala. Bolest ale neustoupila, ani po dalším obstřiku. To bylo v říjnu, 7 měsíců po pádu. Při další návštěvě u lékaře jsem trvala na vyšetření magnetickou resonancí. Čekala jsem celý další měsíc na to, než přijdu na řadu a než budou hotové snímky. Po jejich zhlédnutí konečně lékař uznal, že nepomohou ani další obstřiky nebo rehabilitace, protože v rameni je opravdu utržený sval. Takže 7 měsíců po pádu a 5 měsíců po Patrickově diagnóze jsem konečně dospěla k závěru, že nejsem blázen ani hypochondr, což si pravděpodobně myslel můj lékař. Za další 3 měsíce jsem absolvovala operaci, při které ten samý lékař objevil dva utržené svaly, které mi připevnil sponami. Pokračovala jsem v hoshino terapii ihned po operaci a díky ní byla rekonvalescence ramena mnohem rychlejší. Kromě toho mi pomohla ulevit bolesti pravé části těla, kterou jsem po operaci levého ramene zatěžovala mnohem více. Závěrem: Kdybych poslechla svého Hoshino terapeuta na samém začátku, ušetřila bych si dlouhotrvající bolest a zbytečnou rehabilitaci.

 

Frída Gedeonová

Touto cestou bych chtěla poděkovat Patrickovi Kočicovi a Hoshino metodě, kterou Patrick mistrně ovládá. Delší dobu jsem měla potíže s páteří, které vznikly tím, že jsem jednou zvedla vnoučátko do dětské židle a nedala při zvedání pozor. Již na poprvé mi Hoshino terapie pomohla a potíže přestaly. Cítila jsem se skvěle nejen po fyzické stránce, ale pohybovala se s lehkostí, jako bych ani kosti neměla. Když zbadal manžel to zlepšení, objednal se také k Patrickovi s ramenem, které ho již delší dobu bolelo a vyzkoušel různé masáže. Pomohl i jemu. Doporučili jsme Hoshino terapii i svým pár známým a všem, kteří Patricka navštívili, metoda “zabrala”. Ne samožřejmě vždy na poprvé, to záviselo na diagnóze. Ale už po první terapii se cítili mnohem líp.

 

Vladimír Novotný

Usedám a nevím jak přesně začít a jak být jiný. Jak napsat něco, co nevyzní jako podobně hloupá reklama, kterou ve veřejnoprávních mediích představují renomovaní herci či sportovci. Ale je to na Vás, jestli si to přečtete jak Vás to osloví. Jsem muž ve věku 54 let, kdy jsem prakticky celý život sportoval a užíval si života. Před 3 roky jsem podstoupil operaci menisku pravého kolene, který byl 3x přetržen a v dané době v zánětu. Operace prý proběhla výborně (jak jinak) a následná rehabilitace byla v současných podmínkách našeho zdravotnictví dost slabá a nekvalitní, protože koleno neustále otékalo, bolelo bez jakékoliv možnosti jakkoliv jej zatěžovat. Asi po roce mi v koleně něco křuplo a od té doby nastaly vleklé a dlouhodobé problémy s celou pravou dolní končetinou, které se projevovaly především masivními otoky kolene, velmi slabou hybností a trvalou křečí zadního stehenního svalu. Na ortopedii problém neviděli při stálých potížích navrhovali další operaci. Začal jsem hledat alternativní způsob léčby, kdy jsem postupně vyzkoušel další rehabilitaci pak známého fyzioterapeuta v kombinaci s akupunkturou a vše bez výrazného výsledku. Od operace uběhly 3 roky, koleno stále otékalo (už méně), ale stále bylo prakticky hybné pouze tak na 30%. Na doporučení partnerky jsem se dozvěděl, že kdesi v Praze působí p. Patrika Kočica, který provádí jakousi Hoshino terapii. Sedl jsem k internetu a zjistil, že provádí unikátní rehabilitační akupresuru, která vás zbaví bolesti svalů, šlach, kloubů a páteře a že působil v Therapy Clinic of Miami. Tak jsem se němu objednal.

První hodina byla z mého hlediska velmi taková divná, protože si prakticky celou hodinu spíše seznamoval s mým tělem a s jeho problémy, které si překresloval barevně na papír. A pak konstatoval, že si myslí, že koleno zfunkčníme, ale bude to chvíli trvat, protože za ty 3 roky také postoupila artróza. Na druhé hodině již začal velmi intenzivně uvolňovat svalové tenze, které bránily prakticky pohybu celé končetiny. Už při průběhu oné rehabilitační akupresury jsem moc nevěřil, že by takovéto omačkávání mohlo nějak výrazněji pomoci, ale výsledky se dostavily velmi záhy. Postupně přestaly otoky, koleno jsem postupně procvičoval a současně jsme zjistili, že díky špatným návykům, kterými jsem ulevoval kolenu mám už také problémy s chůzí a dokonce i celkovou stabilitou apod. Už po 3 návštěvách je pro mě naprosto fantastickou skutečností fakt, že zase ohýbám koleno (ještě né na 100%, což asi už nebude možné nikdy, protože mám velmi zkrácené svaly), začínám sportovat a vracím se do aktivnějšího života, který mi snad ještě umožní můj věk. Patrik dodržel to co řekl na začátku, že mě neuzdraví, ale se pokusí, aby fungoval můj pohybový aparát, tak abych mohl zase trochu aktivně žít. K Patrikovi chodím i nadále na doléčení a již také jako prevenci, neboť když po třech letech člověk začne trochu sportovat, tak dochází často k jiným přetaženým svalů. Závěrem chci říct, že Patrikova terapie opravdu funguje.

 

Jaroslav Barnáš

56 let. Bolí koleno. Otok. Ujdu 2 km s bolestí. Praktický lékař: “Jděte k ortopedovi”. Ortoped: RTG, artróza 2.- 3. stupně, vytáhne “vodu” z kolene, obstřik. Další léčba? Přípravky proti bolestio. Počejte si na umělý kloub.

Nepočkám. Je mi doporučen terapeut Patrik Kočica. Reflexní masáž a současně zmapování celého těla včetně kolena. “Neboj se. Ještě není konec”, říká Patrik. Má pravdu. A doporučí mi vhodnější stravování, vitamíny a relaxační cičení. Z první masáže odcházím s uvolněným celým tělem, pln energie a optimismu. A BEZ BOLESTI V KOLENĚ.

O víkendu přijede návštěva. Jdeme pěšky z Braníka do centra a zpět. Koleno nebolí. Zase jsem pěší turista. Za týden u Patrika. “Tak co koleno?” Já: “Nebolí. Chodím a nevím, že jsem s ním měl problém. Denně ráno cvičím.” Tak funguje Hoshino terapie. Kdybych to nezažil, nevěřil bych. Jak jsem však zjistil, nejsem zdaleka sám, komu Patrik takto pomohl.

 

Jan Gerner

Ještě mi není 40. Golf miluju. Možná to znáte, ranní slunce, rosa na greenech a bag na zádech. Můžete jít kamkoliv a kudykoliv vás cesty za míčkem vedou. A ty stopy za vámi! Prostě paráda. Tak a teď konec pohádky, už jsem nebyl schopen tahat si bag na zádech a s vozíkem už ty cesty po hřišti vůbec nejsou svobodné. Hrozně mě bolelo pravé koleno a většinou hned vzápětí i záda. Golf dva dny po sobě už začínal být více bolestný než radostný. Tak jsem se to jal řešit, cesta to byla dlouhá a plná slepých uliček. Až jsem objevil Patrika. Na prvních seancích to semtam zabolelo (utkvěla mi v hlavě Patrikova věta: “můžu Tě jen tak lehce hladit, ale to Ti nepomůže”), ale pak to bylo jen lepší. Dnes už si opět užívám golfu tak, jak ho mám rád, svobodně.

 

Pavel Nykl

K Patrickovi jsem začal chodit koncem dubna 2010 po 14 měsících neustupujících bolestí paže po vykloubení ramene. Hlavní potíže se postupně přesunuly z ramene do lokte. Můj problém byl ještě komplikovaný díky zlomenině lokte, kterou jsem utrpěl v sedmi letech. V ruce jsem nemohl nic udržet pro ostrou bolest v kloubu. Absolvoval jsem desítky rehabilitačních procedur, avšak bez přijatelného výsledku. Po dvou hodinových terapiích odhadl Patrick dobu do odstranění potíží na 6 měsíců při terapii 1x týdně. Na přelomu listopadu a prosince 2010 můžu konstatovat, že potíže jsou pryč. Setrvává zatím jen určitý, možná subjektivní pocit určité nestability lokte. Ale bolest mne už nijak neomezuje.

 

Irena Vítová

Takřka celý život mě provází migrény se zrakovou aurou. Před 15 lety mě srazil autobus a bolesti se ještě zhoršily. Život s migrénou je nesmírně omezující a okolí při nejmenším zatěžuje. Vlastně je život jen o omluvách a výčitkách. Vyzkoušela jsem mnoho nejrůznějších terapií a léčebných metod. Ano, některé z nich pomohly. Jenže bohužel na velmi krátký čas. V únoru 2011 jsem začala pravidelně navštěvovat Patricka a jeho Hoshino terapii. Jsem nadšena! Stále více a více dní se cítím skvěle a uvolněně. Také intenzita a frekvence bolestí je výrazně lepší. Na druhou stranu vím, že musím vydržet a že to bude chtít více času a trpělivosti. Konečně věřím, že život bude zas rozkvetlý a voňavý! Patricku, děkuji!

 

Dennis M. Edwards

Je mi potěšením napsat toto doporučení, ve kterém mohu upozornit na to, jak moc jste mi během minulého roku pomohl s mými potížemi s ramenem a celou rukou. Jistě si vzpomenete, že když jsem přišel na kliniku poprvé, nemohl jsem ani používat počítač, měl jsem bolesti v oblasti krku a ramene a slabé a málo citlivé předloktí, zápěstí a ruku.

Pravidelnou terapií a společným cvičením se můj stav výrazně zlepšil a nyní se opět mohu věnovat běžným činnostem včetně psaní na stroji, plavání a zvedání zátěže. Ortoped mi na zlepšení problémů s krkem, které bylo příčinou všech dalších obtíží, doporučil operaci. Jsem velmi rád, že jsme nejprve zkusili terapii a cvičení, díky nimž jsem se mohl vyhnout tak drastickému zásahu.

Protože sám jsem se k Vám na kliniku dostal jen díky doporučení svého přítele Bruce, také já Vaši kliniku dále doporučuji. Každému, kdo má bolesti, rád posloužím za příklad a ochotně budu k dispozici pro případné reference.

 

Jacqueline Hugget

Nemám dost slov k tomu, abych dostatečně poděkovala za vynikající péči a léčbu, které se mi od Vás dostalo. Minulé dva roky jsem se řídila Vašimi radami ohledně cvičení, stravy a pokračovala v léčbě a už asi jeden a půl roku jsem bez bolestí.

Přikládám lékařské zprávy a diagnózy. Ze slušnosti bez jmen lékařů. Diagnostikovali mi vyhřeznutí ploténky krčního obratle na C 5-6 a C 6-7 s levou radikulitidou. Bolest mi vystřelovala do levé paže. Bolest byla nesnesitelná. Myslím si, že to bylo částečně i díky vážné autonehodě, kterou jsem měla před 20 lety a při níž jsem narazila na čelní sklo a rozbila si lebku a oční důlek. Po 20 letech krční oblast zdegenerovala do takto bolestivého stavu. Současná léčba špičkových doktorů spočívala v podávání spousty léků a doporučení operace, která by spojila dvě ploténky. Můj stav byl hrozný a bolest neúnosná. Podstoupila jsem fyzikální terapii, která mi na čas pomohla. Jeden lékař byl pokrokového myšlení a navrhl mi, abych před operací zkusila jógu, akupunkturu atd.

Řízením osudu mě uviděl s ortopedickým límcem Bruce Wilson a poslal mě k Vám. Patricku, jste skutečný léčitel. Jsem Vám velice vděčná a mohu Vás z celého srdce bez výhrad doporučit. Každý, koho jsem k Vám poslala, včetně svého manžela Williama Huggetta, z toho měl užitek a projevil uznání Vašim schopnostem.

Pokračovala jsem ve Vaší léčbě a vyhnula se tím operaci a výrazně snížila množství léků. Nyní mívám potíže jen občas a mírné. Velice si vážím Vaší rady a toho, jak jste mi pomohl cvičit, omezit množství léků a ulevil mé bolesti. Opravdu mě to vrátilo do života. Děkuji, budu Vám navždy vděčná.

Patricku, Vaše metody opravdu zabraly a pro mě je vždycky radost Vás potkat. Naopak postupy moderní medicíny, například podávání léků a epidurální blok, byly bolestivé, návykové a rizikové bez záruky výsledku. Jsem tak šťastná, že jsem se držela Vaší rady a nenechala si spojit dvě ploténky šrouby a deskami!

 

Jan Kroger

Chci Vám poděkovat za vynikající péči, které se mi dostalo na Hoshino Clinic, když jsem měl to, čemu se běžně říká zamrzlé rameno. Bolestivý stav, který významně omezuje pohyb paže nad hlavou, vzadu a od lokte ze strany na stranu.

Po řadě měsíců fyzikální terapie v ordinaci ortopedického lékaře došlo pouze k malému zlepšení. Lékař mi doporučil operaci, ale jeden přítel navrhl, abych před tak drastickým řešením vyzkoušel Hoshino Clinic.

Od prvního sezení jsem cítil změnu. S Vaší obětavostí, praktikováním masáží Hoshino, prováděním specifických cvičení a s trochou pořádné práce to byla pozoruhodná cesta k uzdravení. Jsem Vám velice vděčný a vážím si Vaší práce.

 

Catherine Arbuckle

Jsem nadšená, že Vám mohu povědět o tom, jak moc mi Patrick pomohl. Byla jsem na operaci se syndromem horní hrudní apertury. Odstranili mi první žebro a vnitřní šikmý sval. Operace byla úspěšná a vyřešila jednu z mých potíží. Přesto jsem stále měla nevysvětlitelné bolesti v oblasti krku a v pravém rameni. Jsem tak vděčná, že mi Patrick pomáhá, abych se mohla rychle vrátit ke svým běžným činnostem. Jeho technika zmírnila bolest a umožnila mi omezit léky, které jsem brala tři roky. Jsem přesvědčená, že se cítím lépe díky Patrickovi. Vřele bych ho doporučila ostatním.

 

Noah Sherry

I když o původním významu přísloví „trpělivost růže přináší“ můžeme debatovat, rozhodně platí pro má záda a léčbu na Hoshino Therapy Clinic. Když jsem se poprvé setkal s Patrickem, vypadal jsem hrozně, přestože mi bylo teprve 29 let, moje záda byla ve stavu, jaký si neumí představit ani někdo dvakrát tak starý. Když se mi vrátily bolestivé projevy prasklé ploténky L5/S1, měl jsem jen dva měsíce před svatbou a plánoval poměrně aktivní líbánky na Fidži a Novém Zélandu. Nevydržel jsem sedět déle než 5 minut vcelku, nemohl jsem nalézt pohodlnou polohu na spaní a i když stát bylo nejméně bolestivé, přechod ze sedu nebo lehu do stoje bolel nesnesitelně… jenže jak dlouho doopravdy můžete stát? Mělo to dopad na moji práci, společenský život, na všechen život. Procházel jsem tradičnější léčbou, ale věděl, že by se dalo udělat ještě něco.

I když byl Patrick okamžitě schopný odhalit hlavní nerovnonáhu v mých nohách a následné vyrovnávání v bocích a zádech, věděl, že napravit ji dlouhodobě zabere čas, a neváhal mi to sdělit. Nicméně spolu s touto upřímností mi dodal sebedůvěru a motivaci k tomu, že pokud ho nechám dělat jeho práci, projdu počáteční náročnou léčbou a budu se řídit jeho doporučeným seznamem protahování a cviků, umožní mi stát tak dlouho, jak budu na svatbě potřebovat, a budu schopný užít si líbánky se ženou. Jednoduše řečeno, měl pravdu.

Po návratu jsem věděl, že je ještě hodně co dělat, proto jsem pokračoval v léčbě dvakrát týdně po mnoho měsíců. Pozoroval jsem, jak se napětí a nerovnováha mých páteřních svalů vrací do docela normálního stavu, kolenní šlachy získaly na délce a ohebnosti a bolest, která přetrvávala v hýždích, nakonec dočista zmizela. Chodím opět pravidelně do posilovny, získal jsem velkou sílu v zádech, břišních svalech a v nohách a ještě budu docházet k Patrickovi, abych si zdraví udržel.

Hodně posudků, které jsem tu četl, hovoří o zázračně rychlém napravení a okamžitém uzdravení, nicméně já bych rád nabídl jeden příklad pro trpělivost a houževnatost, který má pro mě stejnou cenu, jako naděje na okamžitou pomoc. Není snadné napravit roky napětí, přeučit letitou svalovou paměť a zvlášť po fyzickém poškození ploténky a nervů. Ale možná ještě obtížnější úkol je určit zdroj potíží a vypracovat plán pro roky napravování. Patrick a všichni z Hoshino Therapy Clinic jsou skuteční odborníci ve svém oboru a mají schopnosti a odhodlání poctivě se ujmout se i nejsložitějších případů. Děkuji jim také za jejich trpělivost.